Ulica Lomina 32-34, IV sprat, 11000 Beograd

• 63. nagradni konkurs SJOS za 2019
  • 62. nagradni konkurs SJOS za 2018
  • 61. nagradni konkurs SJOS za 2017
  • Istorijat književnog konkursa SJOS.
AKTUELNOSTI
DETALJNIJE
63 nagradni konkurs SJOS za 2019.
Nagradni književni konkurs SJOS je kulturna manifestacija koja se u kontinuitetu održava više od pola veka. Konkurs za radove sa jevrejskom tematikom iz oblasti nauke, istorije, književnosti, umetnosti, memoarske građe i Holokausta raspisuje se svake godine početkom maja.

Informacije u vezi konkursa
1.12.2018
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Reiciendis veritatis officia illo.
Lorem ipsum, dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Exercitationem culpa dolor nobis non molestiae ex cupiditate obcaecati alias libero aspernatur temporibus, modi quaerat, unde maxime quam quos animi. Quod, a?
1.12.2018

Obaveštenje o nagrađenim radovima 62. nagradnog konkursa Saveza za 2018. godinu

Žiri 62. nagradnog konkursa za radove sa jevrejskom tematikom, koji tradicionalno, već 62 godine, organizuje Savez jevrejskih opština Srbije, i ove godine je sa uspehom okončao svoj rad.

DETALJNIJE
Program Klaims konferensa za 2018.

Klaims Konferens je odobrio program nege i zdravstvene zaštite preživelih Holokaust za 2018. godinu. Odobrena sredstva su namenjena, kao i prethodnih godina, za program kućne nege i za program zdravstvene zaštite

Gostovanje rabina u Leskovcu

U okviru serije predavanja na temu Religije sveta rabin Isak Asiel je na poziv sociologa dr Dragoljuba Đorđevića u Kulturnom centru u Leskovcu 8. aprila održao predavanje Jevrejska religija: čvrst Savez Boga i naroda. Nakon veoma posećenog predavanja rabin Asiel

U Bečeju komemoracija žrtvama Novosadsko-šajkaške racije

I ove, kao i prethodnih godina, Opština Bečej organizator je Komemoracije žrtvama II svetskog rata i racije 1942. godine u tom gradu, koja će biti upriličena u petak, 26. 1. 2018. i subotu 27. 1. 2018 godine.