Obaveštenje u vezi sa zakonom o otklanjanju posledica oduzimanja imovine žrtvama Holokausta koje nemaju živih zakonskih naslednika

Savez jevrejskih opština Srbije objavljuje evidenciju vraćene imovine za 2017. na osnovu Zakona o otklanjanju posledica oduzimanja imovine žrtvama Holokausta koje nemaju živih zakonskih naslednika.  Pored evidencije, objavljuje i listu zaključenih ugovora o zakupu imovine kao i Savezov program obeštećenja žrtvama Holokausta koje su pretrpele nacistički progon na teritoriji Republike Srbije. Više detalja možete pronaći na linku.

Jevrejske opštine Zemun, Novi Sad, Sombor, Pančevo i Niš, na osnovu pomenutog Zakona nisu ostvarile nikakvu imovinu i shodno tome ne ostvaruju prihode.

Datum objavljivanja: 30. 6. 2018.