Obaveštenje u vezi sa zakonom o otklanjanju posledica oduzimanja imovine žrtvama Holokausta koje nemaju živih zakonskih naslednika

Savez jevrejskih opština objavljuje evidenciju vraćene imovine za 2017. na osnovu Zakona o otklanjanju posledica oduzimanja imovine žrtvama Holokausta koje nemaju živih zakonskih naslednika. Više detalja možete pronaći na linku.

Jevrejske opštine Zemun, Novi Sad, Sombor, Pančevo, Zrenjanin i Niš, na osnovu pomenutog zakona nisu ostvarile ni jednu nekretninu.

Pored evidencije, Savez objavljuje i listu zaključenih ugovora o zakupu imovine, koje možete pronaći na linku, kao i Program obeštećenja žrtvama Holokausta koje su pretrpele nacistički progon na teritoriji Republike Srbije. Više informacija na linku.