Poziv za finansiranje projekata u vezi sa izučavanjem i dokumentovanjem perioda Holokausta u Srbiji i obeležavanjem značajnih datuma iz perioda Holokausta i komemoracijama u Republici Srbiji za 2018. godinu

Savez jevrejskih opština raspisuje poziv za finansiranje projekata kojim se prikuplja i sistematizuje dokumentacija i obeležavaju značajni datumi iz perioda Holokausta i komemoracije u Republici Srbiji za 2018. godinu.

Poziv se odnosi na prikupljanje i obradu dokumenata koji se još nalaze kod ustanova i pojedinaca u zemlji i inostranstvu, a odnose se na period Holokausta u Srbiji, obradu dokumenata u Jevrejskom istorijskom muzeju, nove postavke JIM-a, kao i rezultate obrade novih i novoobrađenih postojećih dokumenata. Pored navedenih dokumenata, poziv se odnosi i na projekte saradnje sa drugim kulturnim ustanovama u Srbiji i inostranstvu kroz godišnje programe izložbenih prostora, izdavanje publikacija u vezi sa prikupljenim i obrađenim dokumentima iz perioda Holokausta, kao i obeležavanje datuma i komemoracije u 2018. godini.

Cilj poziva je da se pojedinci i ustanove u Srbiji uključe u prikupljanje preostale dokumentacije iz perioda Holokausta i njegovom obradom trajno sačuvaju materijalna svedočenja, kao i da se značajni datumi i komemoracije iz navedenog perioda dostojanstveno obeleže.

Raspoloživi iznos sredstava po pozivu je 3.420.000,00 dinara. Jedan projekat može biti prijavljen samo na jednom pozivu ili konkursu SJOS.

Više detalja kao i kriterijume koje projekti moraju da ispunjavaju možete preuzeti na linku.

Formulare za učešće na pozivu možete preuzeti na linku.

Prijave dostaviti najkasnije do 5.jula 2018. godine.
Projekte slati isključivo poštom na adresu:
Savez jevrejskih opština Srbije, Kralja Petra Prvog 71/a, Beograd, sa naznakom „Poziv“ za finansiranje projekata u vezi sa izučavanjem i dokumentovanjem perioda Holokausta u Srbiji i obeležavanjem značajnih datuma iz perioda Holokausta i komemoracijama u Republici Srbiji za 2018. godinu.

Rezultati će biti objavljeni na sajtu SJOS najkasnije 45 dana od datuma zaključenja. Zainteresovani mogu dobiti dodatne informacije svakog radnog dana od 9 do 15 časova na broj telefona 011/2624359 (Aron Albahari).