Poziv za finansiranje naučno-istraživačkih projekata i izdavanje publikacija u vezi sa Holokaustom i drugim zločinima nacista i njihovih saradnika u 2018. godini

Savez jevrejskih opština raspisuje poziv za finansiranje naučno – istraživačkih projekata i izdavanje publikacija u vezi sa Holokaustom i drugim zločinima nacista i njihovih saradnika u 2018. godini. Pravo učešća na ovom konkursu imaju pojedinci i naučno-istraživačke ustanove u Srbiji.

Poziv se odnosi na originalne naučno – istraživačke projekte i publikacije u vezi sa Holokaustom i drugim zločinima nacista i njihovih saradnika,  koji se zasnivaju na istraživanjima u zemlji i inostranstvu na obrađenoj građi, koji na naučno pouzdanoj osnovi svedoče o različitim aspektima zločina nacista i njihovih kolaboracionista.

Cilj poziva je da se pojedinci i naučne ustanove u Srbiji uključe u izdavanje publikacija i naučno-istraživačkih radova o narastanju, strahotama i posledicama Holokausta u Srbiji za vreme Drugog svetskog rata.

Raspoloživi iznos sredstava po pozivu je 2.280.000,00 dinara. Jedan projekat može biti prijavljen samo na jednom pozivu ili konkursu SJOS.

Više detalja i kriterijume koje projekti moraju da ispunjavaju možete pronaći na linku.

Formulare za učešće na pozivu možete preuzeti na linku.

Prijave dostaviti najkasnije do 5.jula 2018. godine.

Projekte slati isključivo poštom, adresa: Savez jevrejskih opština Srbije, Kralja Petra Prvog 71/a, Beograd, sa naznakom “Poziv” za finansiranje naučno istraživačkih projekata i izdavanje publikacija u vezi sa Holokaustom i drugim zločinima nacista i njihovih saradnika u 2018. godini. Rezultati će biti objavljeni na sajtu SJOS, najkasnije 45 dana od datuma zaključenja.

Zainteresovani mogu dobiti dodatne informacije svakog radnog dana od 9 do 15 časova, na telefon 011/26 24 359 (Aron Albahari).