Informacija o projektima za finansiranje prema pozivu Saveza jevrejskih opština Srbije za 2018. godinu

Savez jevrejskih opština Srbije se zahvaljuje svim učesnicima koji su prijavili svoje radove na konkursu za projekte koji se finansiraju po osnovu Zakona o otklanjanju posledica oduzimanja imovine žrtvama Holokausta bez živih naslednika. Izabrana komisija od pet članova, koju su činili dr Gordana Todorić, prof. dr Milan Ristović, dr Milan Koljanin, Mirko Grlica i Aleksandar Gaon, je na četiri sastanka pregledala i ocenila sve u roku prispele projekte kojih je ukupno bilo 60.

Komisija se odlučila da finansijski podrži 19 projekata u traženim ili iznosima manjim od traženih iz aplikacija.

Izvršni odbor Saveza jevrejskih opština Srbije je na svojoj 142. sednici, održanoj 21.10.2018. godine prihvatio predloge Komisije o odabranim projektima, njih 19, i odbrio je njihovo finansiranje.

Na sledećem linku možete pronaći listu svih projekata kojima njihovi autori aplicirali u 2018. godini, sa posebnom markacijom onih koji su prihvaćeni za finansiranje u 2018. godini (u traženim ili manjim iznosima).

Na linku u nastavku, pod naslovom Odobreni projekti za finansiranje prema pozivu Saveza jevrejskih opština Srbije za 2018. godinu objavljena je Odluka Izvršnog odbora Saveza JOS, i lista naslova odobrenih projekata za finansiranje u 2018. godini, po grupama.